Tule oma äriideega VUNK kiirendisse!

26. mail käivitus Telia VUNK kiirendi idufirmade loomist ja kasvu toetava programmi uus hooaeg. Uusi äriideesid saab vunkimiseks esitada kuni 7. septembrini.

Mis on VUNK?

Telia VUNK kiirendi loodi möödunud aastal koostöös Garage48 ja Startup Wise Guys`ga, eesmärgiga edendada Eesti ettevõtluskeskkonda. Eelmisel aastal käis kiirendist läbi umbes 40 äriideed ning finaali jõudis neist seitse.

VUNK-i idee seisneb selles, et sinna saab esitada äriideesid, mille elujõulisust hakatakse kiirendis üheskoos mentorite ja teiste osalejatega testima ning turuküpseks vormima . Eelmise aasta vunkijad hindasid programmis kõige enam just mentorite abi, sest sellisel kujul nõu ja tuge ei saa alustav ettevõte mitte kusagilt mujalt. Kiirendis osalejad saavad erakordse võimaluse proovida ennaststartup’i maailmas ning katsetada oma ettevõtja oskusi.

VUNK kiirendil on oma tiim, kes töötab start-up meetodil ilma traditsiooniliste ametijuhendite ja protsessideta. Kõik teevad seda, mida kõige paremini oskavad. Sellise meetodiga liiguvad asjad väga kiiresti edasi ning tulemused tulevad ruttu.

Millised äriideed on VUNK-ile oodatud?

Sellel aastal oodatakse VUNK-ile äriideesid kolmes valdkonnas – IoT (Internet of Things), digitaliseerimine ja e-kommerts. Need kolm on fookusteemad, kuid kui kellelgi on mõni äriidee, mis telekomi valdkonnaga haakub, siis võib ka sellega kiirendisse tulla.

Uusi äriideesid saab vunkimiseks esitada kuni 07. septembrini, kuid soovitav on need esitada siiski varem, sest siis jõuab ideed ka koos teiste vunkijatega parendada.

Kas kõik võivad osaleda?

Jah, võivad. Ja osaleda võivad ka need, kellel omal äriideed pole. Näiteks saab omale valida turundaja, arendaja, disaineri või projektijuhi rolli ja liituda mõne tiimiga, mille äriidee omale kõige rohkem meeldib.

Miks osaleda?

Peamine põhjus osalemiseks on saadavad kogemused ning mentorite õpetused neile, kes soovivad oma äriga alustada. Lisaks finaalvoorus valitakse välja võitjad, kelle vahel läheb jagamisele 30 0000 eurone auhinnafond.

Uuriti ka VUNKi kõige edukama osaleja RebelRoam`i juhi, Henri Ploomi käest, miks VUNK-il osaleda ja kuidas RebelRoam´il praegu läheb?

Henri: RebelRoam´il läheb hästi. Lühidalt, meie äriidee seisneb selles, et pakume täisteenusena toimivat WiFi pääsupunkti ettevõtetele, kes tegelevad rahvusvaheliste tellimusvedudega, milleks on eelkõige bussioperaatorid. Bussides saavad reisijad tasuta Wifit kasutada. Meil on Eestis kolm suurt klienti, kuid meie fookuses ei ole Eesti turg. Oleme start-up´i faasist välja kasvanud ning tegutseme nö kasvufaasis. Põhiliselt on meie kliendid Hollandis, Saksamaal, Lätis ja Inglismaal. Hetkel käivad läbirääkimised Lõuna-Aafrika, Uus Meremaa ja Austraalia bussioperaatoritega. Huvilisi on ka Põhja-Ameerikas. Oleme saanud lisainvesteeringuid ning oleme teinud suuri arendusi.

Alustasime tõesti VUNK-iga. Idee oli meil juba varem olemas, kuid selle elluviimiseks vajasime koostööd telekomidega, mis ilma VUNK-ita meil ei õnnestunud. VUNK-iga jõudsime kiiresti õigete inimesteni, saime testida ja täiustada oma ideed ning tõesti - saime tiibadele tuule alla.

Rääkides sellest, miks peaks VUNK-ile tulema, siis see on juba hea selleks, et silmaringi laiendada. Ka siis kui pole erilist soovi oma äri alustada. Võib ka juhtuda, et vunkimise raames tekib see soov või tekib idee oma äri alustamiseks. Vunkides saavad mõtted vunki juurde. Kui teed oma igapäevast rutiinset tööd, siis loovuse käivitamiseks pole see kõige parem keskkond. Selleks tuleb igapäevarutiinist välja tulla. Ütlen ka, et kui on soov tõsiselt palgatööst loobuda ja oma äriga alustada, siis kerge see pole. Meie seda tegime ja meil oli ka väga raskeid aegu. Esialgu kavandasime tulu teenima hakata juba novembris, kuid esimene klient tuli meile alles aprillis. Seega, peab olema ka plaan B, kuidas sellistes ootamatutes olukordades hakkama saada. Lisaks, kui eesmärgiks on tohutult raha teenida, siis startupindus pole selleks kõige lihtsam tee. Rikkaks võib teistmoodi saada. Meie edasiviivaks jõuks on soov midagi ära teha, et elu lõpus võiks tehtule uhkusega tagasi vaadata.


Lisainfo

programmi ja osalemise kohta leiab siit: www.vunk.eu

PS: Kuula ka Kuku Raadio saadet Restart, kus möödunud aasta osalejad jagasid enda osalemise kogemusi.

Ole kursis oluliste uudistega,
liitu meililistiga!web by Elixir