Saaremaa Muuseum avas oma lossi virtuaaltuuri

Saaremaa Muuseum on astunud sammu oma külastajatele lähemale. Virtuaaltuuride kasutamine kogub hoogu kõikjal ja ka Eestis on paljudel muuseumitel need juba olemas. Pärast pooleaastast tööd on virtuaaltuuri teenus nüüd ka Kuressaare iidsel piiskopilinnusel.

Meie peamine eesmärk on tutvustada Kuressaare lossi piiri taha ja anda võimalust teha eeltutvus kodust lahkumata. Suund on ka kodueestlastele, kes saavad visata pilgu peale, mõtlemaks – millele keskenduda. Sest kunagi ei jõua muuseumis nagu seda on Saaremaa Muuseumi lossihoone, hõlmata kõike.

Tegemist on olnud aja- ja töömahuka ettevõtmisega, kuna mastaabid on väga suured. Muuseumi juht Rita Valge selgitas: „Projekt sai teoks tänu Andrei Kasjanenkole, kes suuresti missioonitundest võttis selle asja teha. Tänaseks oleme saanud valmis kasutamiskõlbliku versiooni, kuid plaan on aplikatsiooni jooskvalt täiendada ja informatsiooni lisada. Samuti on tulevikus kavas virtualiseerida Mihkli talumuuseum ja Aavikute majamuuseum. Seal õnneks on mahud oluliselt väiksemad.“

„Tegemist on osaga suurest plaanist uuendada järkjärgult ka meie internetikeskkonda ja muuta seda tavapublikule kasutajasõbralikumaks ning välisturisti jaoks atraktiivsemaks. See nüüd ongi esimene suurem samm Saaremaa Muuseumi interaktiivsemaks muutmisel, et ajale mitte jalgu jääda,“ sõnas muuseumi kultuurharidustöö osakonna juhataja, ürituste projektijuht Taniel Vares.

Rita Valge aga lisas: „Ekraani selle virtuaaltuuriga pakime kaasa ka Riias toimuvale Balttour messile (1.-4. veebruar). Samuti on mõtteid, et mingil toredal alusel ekraan võiks ju olla püsti turismiifokeskuses, samuti näiteks Kuursaalis. Naabrid nagu me oleme.“

Lossi virtuaaltuuri leiab kodulehelt ja muuseumi FB keskkonnast. Kasutada on nii eesti-, vene- kui inglise keel.

Milline näeb välja piiskopi eluruum, kabel ning kas virtuaaltuur heidab valgust ka lõviaugule, „Vaimude tunnile“..., selles peab igaüks ise veenduma.

Virtuaaltuuri saab näha SIIT - http://kuressaarecastle.ee/

Ole kursis oluliste uudistega,
liitu meililistiga!web by Elixir