Saaremaa Ettevõtlusakadeemia veebinar: Koroonakriisi mõju lepingutele ja töösuhetele, 9. aprill 10:00-12:00

Toimumisaeg: Neljapäev, 9. aprill 2020 kell 10:00 - 12.00
Toimumiskoht: GoToWebinar keskkonnas

Veebinari läbiviijad: Andres Kees, Katrin Peskov-Kähkönen (Õigusbüroo Fondia)
Korraldaja: SA Saare Arenduskeskus, maria@sasak.ee

Osalemine: tasuta, kohtade arv on piiratud, vajalik on eelregistreerimine
NB! Veebinariga liitumiseks saadetakse registreerunutele veebinari eel link.VEEBISEMINAR: Koroonakriisi mõju lepingutele ja töösuhetele

Koroonapandeemia tõttu kehtestatud eriolukorra piirangud on pea peale pööranud sisse töötatud ärilised suhted. Pea kõiki ettevõtjaid kimbutavad tarneraskused ja/või müügikäibe drastiline langus, mis on paljudele kaasa toonud likviidsusprobleemid. Kokku lepitud viisil ärilepingute täitmine on seetõttu muutunud keerukaks või võimatuks. Kõige suurema kuluallika - tööjõukulude – arvelt kulude kokkuhoid on muutunud paratamatuks.

Kuidas korraldada korrektselt ringi lepingulised suhted ja töösuhted? Kas ja millise päästerõnga annab ettevõtjale nüüdseks juba kuulsaks saanud vääramatu jõu tingimus?


MILLEST RÄÄGIME?

Lepingulised suhted ja eriolukord
• Kas pandeemia on käsitletav vääramatu jõuna?
• Milline on vääramatu jõu mõju lepingulistele kohustustele?
• Kas vääramatu jõu tõttu saab nõuda lepingu muutmist või lõpetamist?
• Kas vääramatu jõud vabastab arvete tasumise kohustusest?

Töösuhted ja eriolukord
• Millised on üldised soovitused tööandjale? Kuidas töötajaid teavitada ja kaasata? Millised on variandid ja kuidas nende üle arutada? Kuidas astuda õigeid samme õiges järjekorras?
• Kuidas saata töötajaid vajadusel kaugtööle või sundpuhkusele?
• Kastöötasu maksmisest täiesti keelduda?
• Millistel tingimustel võib töötasu vähendada ja kuidas seda korrektselt teha?
• Milline on Vabariigi Valitsuse toetusmeede, mis on selle tingimused ja kuidas seda taotleda?
• Millises olukorras võib kõne alla tulla koondamine?

Samuti vastame seminaril osalejate poolt tekkinud lisaküsimustele.


SEMINARI LÄBIVIIJAD

ANDRES KEES nõustab kliente kõikides peamistes õigusvaldkondades, millega ettevõtted igapäevaselt kokku puutuvad. Tema pädevusse kuuluvad näiteks ühinguõiguse, tööõiguse ja ärilepingute küsimused.

KATRIN PESKOV-KÄHKÖNEN nõustab kliente erinevates äritegevusega haakuvates õigusküsimustes, kuid pika-ajalisemad kogemused on tal ühinguõiguse, ärilepingute ja finantseerimise alal.

FONDIA on Soome juurtega õigusbüroo, kes tegutseb lisaks Eestile ka teistes naaberriikides. Lisaks tavapärasele õigusnõustamisele pakume ka uudset õigusabiteenust – kuupõhise hinnastuse alusel “juriidiline osakond” ettevõtetele ning ligipääsu digitaalsele keskkonnale Virtuaaljurist, kust leiab suure hulga juriidiliste dokumentide põhjasid, korduma kippuvaid küsimusi ja juriidika-alaseid uudiseid-teadmisi, mis aitavad Sul samuti oma õigusalaseid küsimusi lahendada.


Koolitus toimub PATEE (Piirkondlikud algatused tööhõive ja ettevõtluse edendamiseks) projekti raames ning on rahastatud Euroopa Liidu Euroopa Regionaalarengu Fondist.

 

Registreeru seminarile SIIT

 

 

Ole kursis oluliste uudistega,
liitu meililistiga!web by Elixir