Saare maakonna ettevõtlusuudised - infokiri 20.10.2022

Kandidaatide esitamine Kodanikuühenduste tunnustamisele

28. oktoobrini saab esitada kandidaate kodanikuühenduste tunnustamiseks. Iga-aastane konkurss kutsub ülesse märkama kodanikualgatusi ja kogukonnaühendusi, mis on viimase aasta jooksul paistnud silma tähelepanuväärse panusega maakonna arengusse. Kokku viies kategoorias tunnustusi jagatakse 25. novembril toimuval pidulikul sündmusel.

Kategooriad ja kandidaatide esitamine


Saare maakonna parimad ettevõtted on selgunud

14. oktoobril kuulutati Kuressaare Kultuurikeskuses pidulikult välja Saare maakonna parimad ettevõtted ja valdkonna silmapaistvaimad tegijad. Lisaks ettevõttele Arens Ehitustööd OÜ, kes pärjati Saare maakonna aasta ettevõtte tiitliga, jagati tunnustusi veel 12 erinevas kategoorias. 

Tulemused ja galerii


Saaremaa ettevõtted Eesti parimate seas

Möödunud nädalal kuulutati välja Eesti parimad ettevõtted, kus aasta ettevõtte tiitliga pärjati AS Baltic Workboats. Lisaks eelnevale sai laevatootja ka aasta eksportööri tiitli. Aasta välisinvestori tunnustuse sai elektroonikatööstusettevõte Incap Electronics Estonia. 

Vaata kõiki tulemusi


Vaata järele: Saaremaa Ettevõtluspäeva konverents

6. oktoobril leidis üle-eestilise Ettevõtlusnädala raames aset traditsiooniks saanud Saaremaa Ettevõtluspäeva konverents. Tänavune konverents toimus paneeldiskussioonide formaadis, kus Taavi Eilati juhtimisel käsitlesid päevakajalisi teemasid tunnustatud ettevõtjad, teadlased ja arvamusliidrid.

Konverentsi salvestus ja fotogalerii


Vaata järele: online konverents "Tandem ettevõtluses"

Ettevõtlusnädala raames toimus 4. oktoobril üle-eestiline online konverents "Tandem ettevõtluses". Konverentsil üles astunud põnevate tandemite seas oli esindatud ka Saaremaa ettevõtte Sume Green tegijad Kadi Hiie ja Kaie Ilmjärv.

Vaata järele


Virtuaalne vestlusring: Tervisepiirang ja töövõime

20. oktoobril kell 11.00 - 12.30 toimub virtuaalne vestlusring, kus fookuses ontervisepiirangud ja töövõime nii tööandja kui ka töötaja või tööotsija vaatest. Tallinna Karjäärikeskuse korraldatavas vestlusringis on jagamisel nii kogemuslood kui praktilised nõuanded ja soovitused. 

Lisainformatsioon ja osalemine


Kutse biosfääri programmiala strateegiapäevale 21.10

Seoses Lääne-Eesti saarte biosfääriala programmi ja tegevuskava uuenemisega, leiab reedel, 21. oktoobril kell 10.30 - 14.30 Kuressaare Kultuurikeskuses ja veebi vahendusel aset kohtumine, kuhu on oodatud kõik omavalitsuste ja arendusorganisatsioonide esindajaid ning kogukondade ja biosfääriala arendamise eesmärkidega seotud organisatsioonide esindajaid.

Lisainformatsioon


KredExi infopäev korteriühistutele

22. novembril kell 17.30 - 19.00 leiab veebi vahendusel aset infoseminar, kuhu on oodatud kortermajade esindajad. Infoseminar annab ülevaate KredExi kortermajade rekonstrueerimistoetuse uuest taotlusvoorust. Registreerumine seminarile kestab 21. novembrini.

Registreeruma


Inspiratsioonikonverents "Naine kui tuleviku looja"

Eesti Ettevõtlike Naiste Assotsiatsioon kutsub Saaremaa ettevõtlikke naisi inspiratsioonikonverentsile "Naine kui tuleviku looja". Konverents leiab aset 12. novembril Tallinnas Radisson Collection hotellis.

Lisainformatsioon


TalTech kutsub tasuta kursusele

TalTechi Ärikorralduse instituut kutsub täiskasvanuid tasuta kurususele „Tehisintellekti (AI) tööriistad ettevõtete tööprotsesside optimeerimiseks digipöörde teostamisel“. Koolituspäevad toimuvad veebi vahendusel 8 korral jaanuarist märtsini. Õppeaine rõhub ettevõtlusoskuste arendamisele, et võimaldada ettevõtetel kaasa minna digipöördega läbi erinevate tehisintellekti tööriistade kasutamise.

Lisainfo ja kandideerimine


Ministeerium pooldab Saaremaale uue elektrivõrgu rajamist

Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium toetab Saaremaa valla ja Lääneranna valla ideed planeerida suure ülekandevõimsusega 330-kilovoldiseid õhuliinid ja muud elektri ülekandesüsteemi elemendid valdade käimasoleva üldplaneeringuga, kirjutab BNS.

Loe lähemalt

Ole kursis oluliste uudistega,
liitu meililistiga!web by Elixir