Saare maakonna ettevõtlusuudised - infokiri 09.07.2024

 

Saare maakonna kaunimad kodud on selgunud

Selgunud on käesoleva aasta Saare maakonna kaunimad kodud. Tiheda konkurentsi seast valiti välja kolm võitjat, kes esitatakse üleriigilisele tunnustamisele “Eesti kaunis kodu 2024”. Presidendi laureaatidena esindavad maakonda kaunite kodude loojad Muratsi, Kuusiku ja Viki külast.

Tutvu võitjatega

 

Saare maakonna ettevõtete tunnustamise konkurss ootab kandidaate

2024. aasta Saare maakonna ettevõtete tunnustamisele saab kandidaate esitada 8. septembrini. 13 erineva kategooria silmapaistvaimad tegijad kuulutatakse välja auhinnatseremoonial oktoobris. Tegemist on kõrgeima kohaliku tunnustusega ettevõtetele ja ettevõtjatele, kelle tegevus on maakondliku heaolu enim mõjutanud.

Kategooriad ja kandidaatide esitamine

 

Saarte Energiaagentuuri tööpakkumised

Kliimaeesmärkide saavutamise nimel innovatsiooni ja energiaprojekte ellu viiv MTÜ Saarte Energiaagentuur on loomas 5 uut töökohta ning ootab oma ridadesse suhtekorraldajat ning rahastus-, mobiilsus-, tõhusus- ja ehituskonsultanti. Kandideerimistähtaeg on kõikidele positsioonidele 12. juuli.

Tutvu tööpakkumistega

 

Rahvusvaheline projekt MarTe sai “Euroopa Horisont” toetuse

Projekti “Meretehnoloogia tippkeskus kestliku sinimajanduse edendamiseks Baltikumis” eesmärk on edendada säästliku ja keskkonnasõbraliku sinimajanduse arengut Läänemere piirkonnas ning soodustada uute tehnoloogiate kasutuselevõttu kogu meretööstuse väärtusahelas. MARTE eelarve on 5 miljonit eurot ning vältab aastail 2025 - 2028.

Loe lähemalt

 

Uuenenud Saare maakonna ettevõtluskeskkonna ülevaade 2022

Saare Arenduskeskus on uuendanud 2022. aasta andmete põhjal valminud maakonna ettevõtluskeskkonna majandusülevaadet. Uuenenud ülevaade sisaldab väljevõtteid ja võrdlusi erinevate sektorite lõikes, lisaks rahvastikudünaamikat, tööjõu struktuuri ja palju muud.

Tutvu ülevaatega

 

Keskkonnainvesteeringute keskuse taotlusvoorud

KIK 'l on hetkel avatud 13 taotlusvooru, sh. ettevõtete ressursiauditeid ja -tõhusust, lasteaialaste rohetehnoloogia teadlikkuse suurendamist, metsa uuendamist, taastuvelektri võrguga liitumist ja muid erinevaid valdkondi toetavad meetmed. Lisaks on avanemas ja planeerimisel mitmeid teisi meetmeid.

Tutvu meetmetega lähemalt

Piirkondadevaheliste innovatsiooniinvesteeringute toetusmeetmed

5. detsembrini on avatud kaks tegevussunda: nutikas spetsialiseerumine (Strand 1) ja väärtusahelate arendamine vähemarenenud regioonides (Strand 2). Taotlejateks saavad olla konsortsiumid, mis koosnevad ettevõtetest (VKEd, idufirmad), avaliku sektori organisatsioonidest ja akadeemilistest organisatsioonidest (ülikoolid jm teadusasutused).

Tutvu lähemalt

 

Ole kursis oluliste uudistega,
liitu meililistiga!web by Elixir