Saare maakonna ettevõtlusuudised - infokiri 07.03.2023


Turismiteenuste- ja toodete arendamise koolitusprogramm

Turismiettevõtjad on oodatud kandideerima turismiteenuste- ja toodete arendamise programmi, mille abil arendada välja uus idee või lahendada probleem, mida uus toode või teenus võimaldab. Märtsist maini kestev programm sisaldab 5 koolituspäeva, sh Zoomis, Saaremaal ja Hiiumaal. Omaosalus tasu koolitusel osalemiseks on 105€ + KM. Kandideerimine programmi on avatud 13. märtsini.

Tutvu lähemalt ja kandideeri


Praktiline koolitus turismiettevõtetele: Külalislahke klienditeenindus

Kahepäevane koolitus on eelkõige suunatud teenindusasutuste juhtidele, teenindusjuhtidele ja külalise kogemuse eest vastutajale. Koolitus leiab aset 29. - 30. märtsil hotellis Meri. Koolituse hind osaleja kohta on 50 eurot. Registreerumine koolitusele on avatud kuni 15. märts või kohtade täituvuseni.

Lisainformatsioon ja registreerimine


Alustava ettevõtja baaskoolitus

Alustava ettevõtja baaskoolitus on neile, kes soovivad enda äriidee ellu viimiseks alustada ettevõtlusega. 2023. aasta kevadel toimub koolitus 13. märtsist kuni 27. aprillini kokku 8 päeval. Koolitus toimub Zoom keskkonnas ja on osalejatele tasuta. Osalejate arv on piiratud ning vajalik on eelregistreerimine 8. märtsini.

Lisainformatsioon ja registreerimine


Kutse messikülastusele: Free From Food & Health Ingredients

Toidutootjad on oodatud 29. - 30. mail Barcelonas toimuvale unikaalse kontsptsiooniga messikülastusele, mis on mõeldud eelkõige funktsionaalsete toidulisandite ja vitamiinide tootjatele. Messil osalemise hind on 407 eurot. 30. märtsini on messikülastuse pilet tasuta. Messikülastusele registreerimine on avatud 27. märtsini.

Lisainformatsioon ja registreerimine


Uuenenud tingimustel korterelamute rekonstrueerimise toetusvoor avaneb aprillis

Kinnitati korterelamute energiatõhususe toetuse tingimused, millega jagatakse korteriühistutele 80 miljonit eurot toetust. Uus voor tuleb uuenenud tingimustega, et parandada eluaseme kvaliteeti üle Eesti. Toetuse osakaal olenevalt korterelamu asukohast, suurusest ning ettevõetavatest töödest on 30 kuni 50 protsenti.

Loe lähemalt


Avatud on SKK vihmavarjuprojektide toetusmeede

"Anname hoogu kogukondadele" on Saarte Koostöökogu toetusmeede, mis on abiks erinevate omanäoliste sündmuste korraldamisel ja kogukonnatunde tugevdamisel. Projekt kutsub ellu uusi algatusi, mis rikastavad Saare maakonna kultuuri-, spordi- ja külaelu.

Tutvu lähemalt


Saarte Koostöökogu kinnitas 2023. aasta taotlusvoorude ajad

1.-7. aprillini võtab SKK viimast korda vastu toetuse taotluseid meetmesse 4 - COVID-19 põhjustatud kriisi mõjuga toime tulemine tegevuspiirkonnas. 11.-20. september on avatud taotlusvoorud meetmesse 1 - Ettevõtete konkurentsivõime suurendamine ja ühistegevus ning meetmesse 2 - Elujõuliste kogukondade arendamine ja elukeskkonna parendamine.

Vaata lähemalt


Avanes kohaliku omaalgatuse programmi taotlusvoor

1. märtsist 3. aprillini on avatud kohaliku omaalgatuse programmi (KOP) taotlusvoor, mille eesmärk on aidata kaasa tugevate ja omaalgatusel põhinevate kogukondade tekkimisele ja püsimisele. Omafinantseeringu määr on 10% projekti abikõlbulikest kuludest. Programmi veebipõhised infopäevad leiavad aset 7. - 14. märtsini.

Vaata lähemalt


SÜDI - väikeettevõtete konverents ja mess

10. märtsil toimub Tallinnas TalTechi peahoones väikeettevõtjate konverents SÜDI. Inspireerival, harival ja tasuval konverentsil leidub palju põnevaid esinejaid, sealhulgas ka oma ala tipptegijaid ka Saaremaalt. Saaremaa ettevõtetel on suurepärane võimalus konverentsil osaleda tasuta registreerudes juba 7. märtsiks.

Tutvu lähemalt


Ettevõtjate kaasamine ettevõtja digivärava ja sündmusteenuste väljatöötamisse

Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium otsib aktiivseid ettevõtjaid, kes aitaksid järgnevatel aastatel anda nõu ja tagasisidet eesti.ee ettevõtja digivärava ja sündmusteenuste arendamiseks. Ettevõtja keskkonna uuendamise eesmärk on anda ettevõtjatele võimalikult hea ülevaade avaliku sektori poolt pakutavatest teenustest ja informatsioonist.

Vasta küsitlusele


Tallinna ettevõtluskeskuse koolitused ja konverentsid

Akadeemiad on Tallinna ettevõtluskeskuse ja kolme Eesti ülikooliga koostöös korraldatavad veebiloengute sarjad ettevõtjatele, kus käsitletakse hetkel kõige olulisemaid äritegevust puudutavaid teemasid. Akadeemiad on ettevõtjatele ning ettevõtlushuvilistele tasuta.

Tutvu programmiga


Kodanikuühiskonna Sihtkapitali avanevad taotlusvoorud

Kodanikuühiskonna Sihtkapitalil on avanemas mitmeid taotlusvoore, sealhulgas näiteks Linnade võrgustike taotlusvoor, võrdõiguslikkuse taotlusvoor, Euroopa Liidu harta taotlusvoorud, reisitoetuste konkurss jne. Samuti on aset leidmas mitmeid seminare, näiteks "Koosloome, innovatsiooni ja toetusprogrammide infopäev" jt.

Vaata lähemalt


Keskkonnaprojektide kaasrahastamise programm

Keskkonnainvesteeringute Keskuse programmi eesmärk on toetada projekte, mis saavad põhirahastuse välisallikatest. Välisrahastus peab moodustama projekti maksumusest vähemalt 50%. Taotluste esitamise tähtaeg on 31. märtsil kell 17.00. Taotlusvooru infotund toimub 7. märtsil kell 15.00-15.45.

Vaata lähemalt


Veebiseminar „Mida autoriõigus kaitseb – üldisest ja üksikjuhtumitest”

Selleks, et kellegi teise loodut õigusi rikkumata kasutada, on vaja aru saada, kas autoriõigus sellist loomingulise tegevuse tulemust kaitseb. Teistpidi ka oma loomingulise tegevuse tulemuse eest väärilise tasu saamiseks ja selle kasutamise üle otsustamiseks teiste isikute poolt on samuti vaja teada, kas seda kaitseb autoriõigus. Veebiseminar toimub 15. märtsil kell 11.00 - 12.15.

Registreeru veebiseminarile


NULA inkubaator ootab ühiskonda muutvaid ideid

Ühiskondlikele algatustele mõeldud Nupukate Lahenduste inkubaator ootab kuni 31. märtsini ideid Eesti elu parandamiseks. Kolmel parimal algatusel, mis läbivad pooleaastase inkubaatori, on võimalik saada idee elluviimiseks kuni 25 000 euro suurune stardikapital SA Kodanikuühiskonna Sihtkapitalilt.

Tutvu lähemalt


Üleeuroopaline noorte tööhõivevõrgustik jätkusuutliku energiamajanduse arendamiseks saartel

Projekti eesmärk on tegeleda 19-29-aastaste saartel resideeruvate noortega, kes hetkel ei õpi ega tööta ning suunata nad jätkusuutlikkusega seotud valdkondadesse, et selle kaudu saarte elu edendada. YENESIS pakub 25-le noorele võimaluse osaleda tasuta viiepäevasel rohepöörde koolitusel, mis aitab leida rohelisi töökohti.

Tutvu lähemalt


Eesti inimarengu aruanne 2023

Eesti inimarengu aruanne on iga kahe aasta tagant ilmuv artiklite kogumik, mis peegeldab ja mõtestab Eesti ühiskonna sotsiaal-majanduslikku olukorda ja võimalikke arengusuundi. Tunnustatud teadlaste koostööna valmiv põhjalik aruanne panustab tõenduspõhise poliitika kujundamisse ning sellest kantud mõtteviiside ja teaduse populariseerimisse.

Tutvu aruandega

 

Ole kursis oluliste uudistega,
liitu meililistiga!web by Elixir