RIBS toob Saaremaale rahvusvahelist ettevõtlusvaimu

Eile õhtul Tallinnas Balti jaama ootepaviljonis peetud Eesti noorsootöö tunnustussündmusel pälvis Saaremaal elluviidav rahvusvaheline noorte ettevõtlus- ja meediaprojekt RIBS (Rolling Images in Business Startups) haridus- ja teadusminister Mailis Repsilt aasta kohaliku tasandi algatuse tunnustuse.


Noortevaldkonna tunnustussündmust korraldavad Haridus- ja Teadusministeerium koostöös Eesti Noorsootöö Keskusega (ENTK). ENTK direktori Edgar Schlümmeri sõnul aitab RIBS noortele olla korraga kohalik ja rahvusvaheline ning panna õpitu suuremasse perspektiivi.

“Koostööprojekt on andnud noortele võimaluse arendada ettevõtlikkust läbi meediakirjaoskuse, siduda end kodusaarega leides alternatiive saarelt lahkumisele, on laiendanud noorte võimalusi arenguks ning eneseteostuseks ja on aidanud noortele luua võimalused rahvusvahelisel tasandil koostööks ja kogemuste saamiseks,” lausus Schlümmer.

Aasta jooksul on projektis osalenud mitukümmend gümnaasiuminoort, kes on saanud professionaalsete koolitajate läbi teadmisi nii meediast kui ettevõtlusest, lisaks on nad saanud osaleda partnerriikide töötubades, toimunud on 2 laagrit, noored on teinud filme, saanud keelepraktikat jpm.

Rahvusvaheline noorte ettevõtlus- ja meediaprojekt RIBS on Kesk-Läänemere Programmi 2014-2020 poolt rahastatav rahvusvaheline projekt, kus on partnereid Soomest, Rootsist ja Eestist. See algatati 2015. aastal ning jätkub kuni 2018. aastani. Projekti Saaremaa koordinaator on Saaremaa Arenduskeskus, koostöös on MTÜ Kinobuss ja Kuressaare linnavalitsus. Projekti tegevusi koordineerib Triin Arva.

Ole kursis oluliste uudistega,
liitu meililistiga!web by Elixir