Olulist infot Töötukassalt tööandjatele seoses Ukrainast saabujatega

Eesti Töötukassa Saaremaa osakonna pöördumine tööandjate poole neljal olulisel teemal:

 

  1. Rõõm on näha, et juba paljud teist on end registreerinud ja avaldanud tööpakkumisi Eesti Töötukassa poolt loodud Onlineexpo portaalis, kus Eesti Töötukassa aitab leida tööd Eestis ajutise kaitse ja elamisloa saanud Ukraina tööotsijatele ja Eestis elamisloata viibivale Ukraina tööotsijale.

Portaal on spetsiaalselt loodud selleks, et viia kokku Ukrainast saabujad ning tööandjad. Keskkonnas on võimalik teha eesti keeles sisestatud tööpakkumisele automaattõlget vene ja inglise keelde. Tööandjate huvi on olnud suur üle Eesti. Kui te ei ole oma tööpakkumist veel portaali    lisanud siis kutsun ka teid seda tegema.

Portaali saab siseneda meie kodulehelt www.tootukassa.ee. Keskkonna kasutamiseks tuleb end kasutajaks registreerida:

           1. Sisse logimine:

           2. Stendi tegemine:

  • juhendid eesti keeles saab alla laadida SIIT
  • juhendid vene keeles saab alla laadida SIIT
  • juhendid inglise keeles saab alla laadida SIIT

           3. Eestikeelsed videoõpetused on ligipääsetavad SIIT

 

Kui tekib küsimusi/ muresid, siis palume teil ühendust võtta aadressil helpdesk@onlineexpo.com

NB! Portaalis Tööpakkumiste osa all on näha vaid need tööandjad, kes on lisanud ka töökuulutuse. 

 

 

  1. Töötukassa kodulehel on ülevaade end töötuna arvele võtnud Ukrainaga seotud rahvusvahelise kaitse saajatest. Vaata SIIT.

Andmed on töötuna registreeritud rahvusvahelise kaitse saajate kohta: kui palju neid on hetkel töötuna arvel, kui palju lisandunud ja kui palju tööle liikunud. Eraldi on välja toodud ka, kui palju neid on erinevates maakondades Töötukassa abiga tööd otsimas. 

Statistika uueneb kord nädalas esmaspäeviti. 28. märtsi hommikuse seisuga on Saare maakonnas arvel 4 Ukraina sõjapõgenikku. 

Kui saabujatel on dokumendid korras (Eestis elamisluba ajutise kaitse, rahvusvahelise kaitse vm alusel) on neil võimalik registreerida end töötuna Eesti Töötukassa esinduses. Töötuna registreerituna on neil õigus samuti kõikidele Eesti Töötukassa pakutavate teenustele, sh eesti   keele õppele, kvalifikatsiooni tõendamisele jne.

 

  1. Värbamispäevad. Ukrainast saabujatel on suur soov asuda kohe tööle. Kuivõrd suurem osa Ukrainast saabujaid meie tavapärast meediat ei tarbi ja paljud ei ole jõudnud end ka töötuna arvele võtta, siis mõelge, kas teie ettevõte soovib korraldada värbamisüritusi. Palume anda  valmisolekust esimesel võimalusel märku Tiiu Kilumetsale aadressil tiiu.kilumets@tootukassa.ee. Seejärel lepitakse kokku millal, kus ja kuidas värbamispäev korraldada. Tänane praktika näitab, et värbamispäevad on oodatud nii meie endi tööotsijate kui ka Ukrainast saabujate seas.

 

  1. Eelinfo:  19. - 22. aprillil toimub üle-eestiline virtuaalne töö- ja karjäärimess.  Virtuaalmessi raames pakume tööandjale välja ka kohapealse värbamispäeva / avatud uste päeva korraldamise teie valitud ajal ja kellajal (tööandjal peab olema stend ja tööpakkumised virtuaalmessil üleval). Reklaami ja registreerimise värbamispäevale korraldab Eesti Töötukassa.  Palume oma valmisolekust juba märku anda.

 

Lisainformatsioon:

Tiiu Kilumets
Eesti Töötukassa Saaremaa osakond
tööandjate konsultant 

Telefon: 452 1888 / 5362 7917
E-mail: tiiu.kilumets@tootukassa.ee

Ole kursis oluliste uudistega,
liitu meililistiga!web by Elixir