Koostöölepe puhub tuule purjedesse, meretarkus Saaremaa moodi

Foto: Raido Kahm

Baltic Workboats toetab viie aasta jooksul noorte purjetamist 100 000 euroga.

MTÜ Saaremaa Merispordi Selts (SMS) kommodoor Margus Männik ja AS-i Baltic Workboats (BWB) juhatuse liige Margus Vanaselja kirjutasid eile alla koostöölepingule, et ühiselt kaasa aidata Saaremaa noorte purjetamise arengule. Lepingu kohaselt toetab BWB Saaremaa noorte purjetamist ajavahemikus 2017–2021 igal aastal 20 000 euroga. SMS loob aga klubi noorte purjetajate baasil võistkonna Sailing Team Baltic Workboats. Selle nime all hakatakse käima noorte võistlustel.

Margus Männik on kindel, et toetuse abiga jõuavad Saaremaa noored purjetajad paari aasta jooksul tippu tagasi. “See on esimene selline pikk läbi mitme aasta kehtiv sponsorleping, mis annab meile võimaluse mitte ainult ühe aasta plaane teha, vaid ka pikemat perspektiivi näha,” lausus ta.

SMS-i kommodoor märkis, et esimesed mõtted on seotud kevadiste lõunamaalaagritega. “Kuna meie navigatsioonihooaeg algab suhteliselt hilja, tahaksime perspektiivikaid noori viia varakevadel näiteks Hispaaniasse või teistesse lõunamaadesse, kus see algab oluliselt varem,” selgitas ta.

Samuti on olulisel kohal varustuse pidev uuendamine, eriti kui sihitakse häid kohti nii Eesti kui ka rahvusvahelistel võistlustel. Männik sõnas, et SMS on enamasti varustuse noortele ise muretsenud. “Oleme püüdnud vanemaid sellest säästa,” märkis ta, viidates, et vastasel juhul jääks paljudel lastel trenni tulemata. SMS-i aastaeelarve on üldiselt olnud 50–60 000 eurot, kommodoori sõnul läheb see kõik sisuliselt noortesse. “Seda igal aastal kokku saada pole kõige lihtsam. Sõlmitud leping annab aga kindluse ja aitab meil uuele tasemele jõuda,” oli Männik rahul.

Treenereid on klubil kolm: Mati Kolk, Kristiina Klaos ja Viktor Umb. Viimane on Männiku sõnul väga suurte ja tõsiste kogemustega treener. “Tal on pikaajaline nägemus ja ta teab, mismoodi tippu jõuda,” lisas Männik.

“Tegemist ei ole lahkusega, tegemist on murega meie järelkasvu pärast,” ütles Saarte Häälele Margus Vanaselja. Koostööleping sai ajendi ideest taastada vana Saare Kaluri aegne purjekool. “Teise Margusega arutades saime selgeks, et kahel purjetamiskoolil ühe saare peal pole mõtet. Parem on teha koostööd,” lisas ta. Varem on BWB toetanud näiteks tennist, kuid mitte sellises suurusjärgus. “Mul on hea meel, et saame fokusseerida ühele alale, nii tulevad paremad tulemused,” lausus Vanaselja.


Viide: http://www.saartehaal.ee/2016/09/23/baltic-workboa...

Ole kursis oluliste uudistega,
liitu meililistiga!web by Elixir