Eesti suurim äriideede konkurss Ajujaht ootab ideid

Eesti suurim äriideede konkurss Ajujaht ootab ideid

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) poolt ellu kutsutud Ajujahi konkurss ootab taas oma ideid proovile panema, tänavune auhinnafond on 60 000 eurot. Osaleda võivad kõik – nii kooliõpilased, tudengid, tööturul kanda kinnitanud kui ka teised, kes on uute väljakutsete jahil. Ideid oodatakse 29. oktoobrini.

EASi juhatuse esimees Alo Ivask ütles, et kümne hooaja jooksul on Ajujahile esitatud üle nelja tuhande idee. “Nende hulka kuuluvad maailmaturul laineid lööv Taxify, California osariigis nutikaid jalgrattaparklaid ehitav Bikeep ning Tartus innovaatilist bussipileti süsteemi testiv Jiffi. Samamoodi pärinevad Ajujahilt Click & Grow nutikad potid ning tänavakunsti revolutsiooni korraldav SprayPrinter. Ajujahi konkurss on innovatsiooni platvorm ja usun, et näeme ka sel hooajal põnevaid või lausa maailma muutvaid ideid,” lisas Ivask.

Tead mõnda probleemi, mis vajaks lahendust?

Sinu idee on alles mõttetasandil või oled juba prototüübini jõudnud? See polegi oluline. Tähtis on vaid üks kriteerium – kui Ajujahile esitatava äriideega pole viimase kuue kuu jooksul teenitud tulu – siis võib idee esitada.

Pea meeles, et kõige lennukamad ja ägedamad ideed võivad sündida just nüüd ja praegu ning olla sinu omad. Ajujahil saad panna oma äriidee proovile turvalises keskkonnas, kus pole midagi kaotada. Ära unusta, et maailma muutvaid ettevõtteid on loonud nii noored kui vanad, kõrgharidusega või veel alles õppivad entusiastid. Pole oluline, kus sa praegu oled, oluline on see, kuhu sa tahad jõuda.

Kõrgetasemeline mentorlus ja koolitus

Ajujaht pakub sulle täielikku arenguprogrammi oma idee välja arendamiseks, rinda pistetakse erinevate ülesannete ja koolitustega, mis annavad teadmised idufirma loomiseks, mentorid tagavad kõrgetasemelise ekspertiisi ning mis kõige olulisem – kohtud uute inimestega, et luua kasulikke kontakte.

Võitja selgub Ajujahi finaalsaate otse-eetris

Ajujahi 60 000 eurone auhinnafond pakub algkapitali idee elluviimiseks ning telesaade võimaldab teha toote tuntuks ka tarbijate seas. Just sina võid olla Ajujahi järgmine võitja ning vallutada maailma. Võitja selgub Ajujahi finaalsaates ETV otse-eetris 2018. aasta mais.

Pane oma idee kirja Ajujahi kodulehel www.ajujaht.ee või vaata lisa Facebookist.

Ole kursis oluliste uudistega,
liitu meililistiga!web by Elixir