EASi uudiskiri - Aasia turistide kasv ja turismiettevõtjate kohtumine

Statistika: Aasia turistide arv on viie aastaga kolmekordistunud

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) turismiarenduskeskuse direktori Tarmo Mutso sõnul on Aasiast pärit turistide ööbimiste arv Eestis viie aastaga kasvanud ligi kolm korda. „Selline kasv on turismisektoris erakordne ning ühtlasi märk sellest, et Aasia suunale investeerimine on olnud tulemuslik,“ ütles Mutso.

Mutso sõnul on just Aasia riigid need, kust võib lähiaastatel oodata suurimat turistide arvu kasvu. „Viie aasta pärast võiks Aasia turistide arv olla tänasest veel vähemalt kolm korda suurem,” lisas ta.

Mutso märkis, et enim saabub Aasia turiste Eestisse Jaapanist „Samas Hiinast pärit reisijate puhul on selle aasta jooksul olnud näha ööbimiste hüppelist kasvu Soomes, mis tähendab, et osa neist Hiina turistidest jõuab kindlasti ka Eestisse. Paljud Soomet külastavad Aasia turistid teevad ühepäevareise Tallinnasse,“ sõnas Mutso. „Sellisel moel saabub Eestisse mitusada tuhat Aasia turisti aastas, kes aga külastavate välisturistide statistikas ei kajastu, sest nad Eestis ei ööbi,“ lisas ta.

Jaapanist pärit turistid veetsid eelmisel aastal Eestis ligi 39 000 ööd (viie aasta kasv 2,4 korda), Hiinast pärit turistid ligi 25 000 ööd (viie aasta kasv 2,6 korda) ning Lõuna-Korea turistid ligi 17 000 ööd (viie aasta kasv 4,5 korda).

Sel nädalal toimub Eestis turismitööstuse suursündmus Baltic Connecting, mille raames viib EAS kohalikud turismiettevõtjad kokku enam kui 50 maailmatasemel reisikorraldajaga Aasiast ja USAst eesmärgiga veelgi oluliselt suurendada Ameerikast ja Aasiast pärit kaugturistide saabumist Eestisse.

Kontaktüritus toimub järgemööda kolmes Balti riigis ning sel aastal on korraldajariik Eesti. Sündmusest võtab osa 54 reisikorraldajat Jaapanist, Hiinast, Lõuna-Koreast, Singapurist ning Ameerika Ühendriikidest. Nendega kohtuvad 54 Eesti, Läti ja Leedu turismiteenuse pakkujat. Sündmuse raames toimuvad seminar, töötoad ja tootetutvustusreisid.

Rohkem infot kaugturgude kohta: https://www.puhkaeestis.ee/et/uuringud-ja-ulevaate...

Lisainfo:
Tarmo Mutso
EASi turismiarenduskeskuse direktor
tarmo.mutso@eas.ee
www.eas.ee | www.balticconnecting.com | www.puhkaeestis.ee

Mariann Sudakov
EASi pressiesindaja
521 6821
mariann.sudakov@eas.ee Loe edasi


EASi eestvedamisel kohtuvad Tallinnas Baltimaade, Aasia ja USA turismiettevõtjad

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) turismiarenduskeskus korraldab sel nädalal Baltimaade suurimat kontaktüritust Baltic Connecting, mis toob Eestisse enam kui 50 maailmatasemel reisikorraldajat Aasiast ja Ameerika Ühendriikidest. Nendega kohtuvad 54 turismiteenuse pakkujat Eestist, Lätist ja Leedust. Homme, 5. septembril esineb üritusel tervitussõnavõtuga ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Urve Palo.

EASi turismiarenduskeskuse direktori Tarmo Mutso sõnul on ürituse eesmärk oluliselt suurendada väljastpoolt Euroopat Eestisse saabuvate turistide arvu. „Kutsusime suured Aasia ja Ameerika Ühendriikide reisikorraldajad siia, et tutvustada neile Eestit kui atraktiivset reisisihti ning anda kohalikele turismiettevõtjatele võimalusi luua koostöökontakte rahvusvaheliste partneritega,” lisas Mutso.

„Aasia turistid reisivad Euroopasse üha rohkem. Panustame aktiivselt sellesse, et ühe arvestatava sihtkohana oleks nende valikus eelistusena ka Eesti,” märkis Mutso ning avaldas lootust, et kasvule annab panuse ka Vantaa lennujaama uuendamine Soomes ning Finnairi jõuline tegevus Aasia suunal, sest paljud Soome saabuvad Aasia turistid võtavad ette ka reisi Eestisse.

Ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Urve Palo ütles, et tunneb rõõmu suurenevast turistide hulgast, kes saabuvad meile Hiinast, Jaapanist, USAst ja Lõuna-Koreast.

„Kuna Aasiast saab Finnairi kaudu lennata otse Helsingisse, võime öelda, et ka Eestil on Aasia riikidega otseühendus olemas,“ ütles minister, „ka numbrid kinnitavad, et Aasia turistide arv on viimase kolme aasta jooksul kahekordistunud ning see on muutnud selle piirkonna meie ja kogu Baltikumi jaoks väga oluliseks regiooniks.“

Sel aastal keskendub Baltic Connecting kaugete turgude kasvavale tähtsusele, tuues Tallinnasse 54 osalejat Jaapanist, Hiinast, Lõuna-Koreast, Singapurist ja Ameerika Ühendriikidest. Ürituse käigus tutvustatakse reisikorraldajatele turismivõimalusi ja -teenuseid Eestis, Lätis ja Leedus eesmärgiga luua kontakte potentsiaalsete koostööpartneritega. Täna ja homme toimuvad ürituse raames seminar ning töötoad Tallinnas. Kolmapäevast reedeni toimuvad tootetutvustusreisid Eestis, Lätis ja Leedus.

EASi turismiarenduskeskus korraldab üritust Baltic Connecting koostöös Läti Investeeringu- ja Arenguagentuuri turismiosakonna ja Leedu Riikliku Turismiameti ning Finnairiga. Baltic Connecting toimub järgemööda Eestis, Lätis ja Leedus. Ürituse korraldamist toetab Euroopa Regionaalarengu Fond.

Lisainfo:
Tarmo Mutso
EASi Turismiarenduskeskuse direktor
mailto:tarmo.mutso@eas.ee
http://www.eas.ee | http://www.balticconnecting.com | http://www.puhkaeestis.ee

Mariann Sudakov
EASi pressiesindaja
521 6821
mailto:mariann.sudakov@eas.ee Loe edasi


Ole kursis oluliste uudistega,
liitu meililistiga!web by Elixir