Arenduskeskus lõi Saaremaa infoportaali ja erinevaid valdkondi tutvustavad videoklipid

Saare Arenduskeskus koostöös Saaremaa vallaga lõi erinevaid eluvaldkondi koondava Saaremaa infoportaali www.minusaaremaa.ee. Kogu 2018. a. väldanud protsessi käigus loodi ka erinevaid eluvaldkondi tutvustavad lühikesed videoklipid, mis on kõigile kasutamiseks avalikult kättesaadavad.

Infoportaali loomise peamiseks põhjuseks oli asjaolu, et Saaremaa kohta käiv info on väga hajusalt laiali pillutatud ning seda on keeruline leida. Eriti neil, kes pole kohalikud. Eesmärk oli need killud ühte kohta kokku panna. Portaalis on koos näiteks Saaremaa töökuulutused, üüripinnad, õppimis- ja puhkamisvõimalused, erinevad teenused jpm. Samuti leiab mõningaid kaardirakendusi.

Loodud portaal on pidevas arengus ning täiendamisel. Portaali haldur seirab jooksvalt seal sisalduvat infot ning ajakohastab seda. Kui keegi tunneb, et midagi olulist on puudu või midagi on üleliia, siis oleme selle info eest juba ette väga tänulikud.

Portaali ei loodud teistega konkureerima, vaid hoopis lisandväärtust looma ka juba olemasolevatele, tekitades tulevikus neile lisaliiklust ja külastusi. Infoportaal koondab eraldiseisvad pusletükid ühte kohta kokku. See ei pretendeeri originaalsisu loomisele, vaid juhatab otsijad edasi õigesse kohta ehk täidab piltlikult justkui virtuaalse suunaviida rolli.

Inglisekeelne leht on täna oluliselt "õhem" põhjusel, et koondataud algallikate veebilehtedel vastav tõlge puudub või pole kasutatav.

Head kasutamist:

Portaal ja videod valmisid piirkondlike algatuste tugiprogrammi "PATEE 2018" projektist, mis rahastas Euroopa regionaalaerengufond.


Ole kursis oluliste uudistega,
liitu meililistiga!web by Elixir