Ajujahi saja parema seas üle kümne erineva rahvuse

Esimest korda on Ajujahi saja parema seas nii palju rahvusvahelisi meeskondi. Meeskondadesse kuulub üheteistkümne erineva rahvuse esindajaid – prantslastest ja brittidest kuni vietnamlasteni. Sealjuures on osad meeskonnad täielikult välismaalastest komplekteeritud. Konkursi käigus peavad nad kaasama vähemalt ühe eestikeelse meeskonnaliikme.

See kehtib nii Läti meeskonna HackMotion kui Moskva-päritolu meeskonna Locolo osas. Locolo pakub jagamisplatvormi asjade rentimiseks – projektoritest ja kaameraobjektiividest kuni rulade ja jalgratasteni välja. Eesti klientide kurvastuseks tuleb öelda, et hetkel toimib teenus vaid Peterburis ja Moskvas. Locolo juht Artyom Ignatyev rääkis, et Ajujaht on esimene startup-konkurss, millest nad osa võtavad. “Seda on väga tore kuulda, et edasi pääseme! Saime konkursist teada läbi Facebooki ning mõtlesime idee ära saata. Nüüd tuleb siis peagi Tallinnasse lennata,” ütles ta.

Ajujahi EASi poolne eestvedaja Marion Raudsepp rääkis, et rahvusvaheliste meeskondade osalemine on märk sellest, et Eesti startup-ökosüsteem suudab kaardil olevaid piire nihutada. “Pikemas perspektiivis on Eesti huvi pakkuda idufirmadele suurepärast keskkonda, kus oma ideest äri arendada. Väga tore näha, et selles osas jää liikuma hakkab. Loodan, et need meeskonnad jõuavad kaugele. Muidugi, juhul kui nad telesaateni välja tüürivad, läheb neil tarvis ka vähemalt üht eestikeelset meeskonnaliiget,” ütles Raudsepp.

Läbi häkatonide on taganud koha kolmekümne parema hulka neli meeskonda – Music Wallstreet, MARKUS, TempID ja MovePrep. Ülejäänud meeskonnad peavad end panema proovile žürii ees. SEB Grupi innovatsioonijuht Mart Maasik rõhutas, et selleks peavad tiimid oma sõnumid selgeks saama. “Oma ideed tuleb osata veenvalt kaitsta žürii ees ehk meeskonnad peavad tegema selgeks, millist probleemi ja kuidas nad lahendavad. Seda tuleb teha eesti- või inglise keeles,” ütles ta.

Elisa juhatuse esimehe Sami Seppäneni sõnul on osalevate tiimide ideed inspireerivad. “Leidsin sealt pärleid, mis on heas mõttes maailma muutvad ja millel on võimekus äritegevus käima lükata Eestis ja ka mujal maailmas. Konkursile on laekunud ideid, mis on väga hästi sihitud lahendama konkreetset murekohta ning just selliseid probleeme, millele täna veel lahendust ei ole. Näen, et see konkurss täidab tuleviku innovatsiooni eesmärki, kus motoks on – ole see muutus, mida soovid maailmas näha,” kiitis Sami Seppänen Ajujahile idee esitanud tiime. Ülevaade kõikidest edasipääsejatest on siin.

Eesti suurima äriideede konkursi ellukutsuja on EAS, partner SEB ja suurtoetaja Elisa. Lisaks neile toetavad Ajujahti: Levira, Nasdaq, Elering, Tehnopol, Sihtasutus Kodanikuühiskonna Sihtkapital, Tartu Loomemajanduskeskus, Ülemiste City, Pärnu linn, Tallinna linn, Tartu linn, Viimsi vald ja Võru maavalitsus. Ajujahi elluviimist rahastatakse Euroopa Regionaalarengu Fondi vahenditest.

Allikas: http://www.ajujaht.ee/ajujahi-saja-parema-seas-ule...

Ole kursis oluliste uudistega,
liitu meililistiga!



web by Elixir