Teenused kodanikuühiskonnale

KÜSK hakkab koordineerima maakondlike arenduskeskuste vabaühenduste konsultante

Kodanikuühiskonna Sihtkapital ehk KÜSK koordineerib maakondlikes arenduskeskustes töötavate vabaühenduste konsultantide võrgustikku, võttes selle ülesande üle Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuselt. Muudatus aitab tagada, et kodanikuühendustele pakutavad tugiteenused oleksid tõhusad ja jõuaksid
paremini sihtrühmani.

„Vabaühenduste konsulteerimise koordineerimine KÜSKi kaudu võimaldab meil senisest paremini tajuda nende vajadusi ja operatiivselt reageerida ühenduste ootustele nii nõuannete, tugitegevuste kui ka rahastamise kaudu,“ kommenteerib KÜSKi juhtaja Agu Laius valdkonna ülevõtmist EASilt. Teenused, mida konsultandid vabaühendustele pakuvad, jäävad samaks.

Igas maakonnas töötavad vabaühenduste konsultandid pakuvad kodanikuühendustele ja –algatustele tugitegevusi nende kogu arengutsükli ulatuses ning kannavad hoolt, et vabaühendustele oleks kõikjal Eestis tegutsemiseks soodne keskkond. Muuhulgas nõustavad nad vabaühenduste juhtide inspireerimise, organisatsiooni asutamise ja lõpetamise, tegevusvõimekuse tõstmise jpm teemadel.

Arenduskeskuste vabaühenduste konsultantide poolt pakutav info, sealhulgas korduma kippuvad küsimused, teave lähenevate koolituste ja saabuvate projektikonkursside tähtaegade kohta ning olulisemad kodanikuühiskonna valdkonna uudised, on koondatud portaali mtyabi.ee. Vabaühenduste konsultantide kontaktid on leitavad SIIT.

Konsultatsiooni- ja infotegevused on igas maakonnas kõikidele
vabaühendustele tasuta. Seda toetab SA Kodanikuühiskonna Sihtkapital ja siseministeerium.

Untitled-11

Kristo Tõnissoo

Teenused kodanikuühiskonnale

SA Saaremaa Arenduskeskus (SAK) pakub kodanikuühendustele ja –algatustele tugitegevusi kogu organisatsiooni arengutsükli ulatuses, sh teemadel:
  • eestvedajate inspireerimine
  • organisatsiooni asutamine
  • organisatsiooni tegevusvõimekuse kasvatamine
  • ühingu juhtimise korraldamise nõustamine
  • ühingu tegevuste rahastamise nõustamine
  • ühingu projektide nõustamine
  • organisatsiooni arendamine, sh ühingu arengu ja lõpetavate ühingute nõustamine

SAK aitab kaasa kodanikuühenduste tegutsemisele maakonnas ning loob eeldused kodanikualgatuse tekkeks või arenguks. Selleks jagab SAK infot kodanikuühiskonnas toimuvast maakonnas ja maakonnale.

Konsultatsiooni- ja infotegevusi toetab SA Kodanikuühiskonna Sihtkapital ja siseministeerium.

Nõustamisele tulles palun lepi eelnevalt aeg kokku!

Hanna

Hanna Saar

mtyabi.ee

 

Vabaühenduste teejuht internetis, mis seni oli tuntud MAKISena, jätkab nüüd tegutsemist mtyabi.ee nime all. Usume, et selliselt viitab lehe nimi paremini selle sisule. Mtyabi.ee lehelt leiad näiteks nõuandeid vabaühenduste asutamise ja arendamise kohta, ülevaate rahastamisvõimalustest, kalendri kodanikuühiskonna tähtsündmustega, maakondlike arenduskeskuste vabaühenduste konsultantide kontaktandmed ja palju muud kasulikku. Endiselt on info kättesaadav ka vene- ja inglise keeles.

Ole kursis oluliste uudistega,
liitu meililistiga!web by Elixir