Kodanikuühenduste tunnustamine 2018

2018

KENA KODANIKUÜHENDUS - MTÜ Vätta Külade Selts

Antud ühingu eesmärgiks on saanud turvalisus ja jäätmemajandus. Lisaks turvalisusele lööb selts kaasa „Südamenädala“ üritustele. Selts püüab rohkem rõhku hakata pöörama just vanade traditsioonide tutvustamisele läbi erinevate rahvakalendri tähtpäevade. Ise nad ütlevad, et meie selts ei saaks toimida ilma liikmete ja heade toetajate abita.

KENA MÕTE – MTÜ Tagamõisa

Tegemist on ühe vana tuuliku taastamisega. Veski sisemised agregaadid valmisid 2017 aastal LEADER-programmi toetuse abiga. Tuulik on igal ajal kogukonna kasutada. Küla üritused seotakse tuulikuga, et lisada piirkonnale atraktiivsust ja väärtustada kultuuripärand. Antud tuulik on viies jahvatamisvõimekusega tuulik Saaremaa

 

KENA ALGATUS – MTÜ Kaarma Külad

Antud selts leidis nutika võimaluse oma bussipeatuste valgustamiseks pimedal ajal, võttes appi päikeseenergia. Päikesepaneelid said kogukonna initsiatiivil kuus bussiootepaviljoni. Selts ei jäänud lootma omavalitsuse abile, vaid võttis initsiatiivi oma kätte ja tegi ära.

KENA TEGU – MTÜ Pihtla Lapsed

Antud ühing sai Vabariigi Presidendi tunnustuse osaliseks. Püha Soobiku Avastusterada tunnustati „Eesti kaunis kodu 2018“ konkursil tervise- ja spordirajatiste eripreemiaga. Selle raja loomisel osales kümneid piirkonnaga seotud inimesi, kes kõik andsid oma panuse, et lastel ja ümberkaudsel rahval oleks kodu lähedal üks mõnus rada, kus loodust vaadelda ja tundma õppida.

KENA KOOSTÖÖ – Kõljala POÜ

Antud põllumajandusühistule on oluline, et elu maal kestaks. Ühistu toetab alati hea nõu ja tehnikaga. Kui on vaja korrastada külamaja ümbrust või külaplatsi, tullakse alati appi. Ühistu on toetanud ka külamajja köögitehnika soetamist.

 

Saare Arenduskeskuse tänukirjad meeldiva ja eduka koostöö eest:

MTÜ Käesla Arenguselts

Leo Filippov

OÜ Mönus Villem

Muhu Muuseum

MTÜ Saaremaa Merispordi Selts

MTÜ Tagavere Optimistid

MTÜ Kaks Kala

Suure Töllu Puhkeküla

Veeve Kaasik

Tõnis Kipper

Ole kursis oluliste uudistega,
liitu meililistiga!web by Elixir