ee gb

Veebiseminar 10. mail: Eesti filmitööstuse võimalik mõju Saare maakonna majandusele

 

Saarte Filmifond kutsub ettevõtjaid, kohalike omavalitsuste esindajaid ja valdkonna entusiaste veebiseminarile, mis annab ülevaate Saarte Filmifondi ja Eesti filmitööstuse mõjust majandusele.

 

10. mail 2023 kell 15.00 - 16.30

Zoomis

 

Milline on saarte potentsiaal filmitööstuses?

Kas regionaalseid filmifonde on vaja?

Mida võib tähendada filmiprojekt kohalikule ettevõtjale?

Mida kujutab endast jätkusuutlik ja keskkonnahoidlik filmitootmine?


2019. aastal loodud Saarte Filmifondi eesmärk ei ole pelgalt meie lummavate saarte filmilinale kuvamine vaid ka kohaliku majanduse ja ettevõtluse ergutamine. Iga filmifondi poolt välja jagatud euro võimendub mitmekordselt - seda otse maakonna majandusse.
Eesti kui pisike täpp maailmakaardil muutub filmitööstuses aina silmapaistvamaks. Üha rohkem realiseeritakse siin rahvusvahelisi ja kohalikke filmiprojekte, tuues piirkonda vahendeid, mis ilma regionaalsete filmifondide panuseta mujale liiguksid.
60% filmitootmise kuludest läheb väljaspool filmivaldkonda tegutsevale sektorile, millest peamised on majutus, toitlustus, transport, ehitus jpm.


SEMINARI TEEMAD JA ESINEJAD

  • Rainer Paenurk Saarte Filmifond: Saarte Filmifond - olemus ja eesmärk.

  • Nele Paves Film Estonia juht: Eesti filmitööstus, selle mõju majandusele, regionaalsed filmifondid - kas ja milleks?

  • Elina Litvinova Three Brothers, produtsent: Filmitootmine - võttepaikade valik, kaasatavad teenuspakkujad / ettevõtted , keskkonnahoidlik produktsioon.

 

Seminaril osalemiseks registreeru hiljemalt 9. maiks kell 12.00

 

REGISTREERU SEMINARILE >
 
eas_yhevarviline_logo_sinine.jpg KYSK-Sisemin_logo_KodYhisk_toetuseks.jpg Logo_rahandusministeerium.jpg EL_Regionaalarengu_Fond_horisontaalne.jpg EL_Sotsiaalfond_horisontaalne_OIGE.jpg Maakondlikud arenduskeskused LEADER_logos_UUS2.png
web by Elixir