ee gb

Saaremaa sai oma korterelamute rekonstrueerimise eksperdi

Saaremaal on nüüdsest kortermajade rekonstrueerimise tehniline ekspert Toomas Rihvk, kes annab korteriühistutele tasuta nõu kortermajade rekonstrueerimisprotsessi kohta. 

 

Korterelamu tehniline ekspert annab korteriühistule rekonstrueerimisprotsessi kohta tasuta nõu. Ekspert selgitab, millised on korteriühistule sobivad tehnilised lahendused ning vajalikud sammud rekonstrueerimisprotsessi elluviimiseks, näiteks ehitusprojekti ettevalmistamine ja ehitustööde loetelu. Tema põhiülesanne on nõustada ühistut tehnilistes küsimustes ennekõike enne rekonstrueerimise algust, kuid ka hilisemas protsessis. Saaremaal on kokku üle 500 rekonstrueerimist vajavat kortermaja. 

 

Korterelamu terviklik rekonstrueerimine suurendab selle energiatõhusust ja pikendab eluiga, tõstab väärtust kinnisvaraturul ning toob kaasa paranenud sisekliima. Korterelamu rekonstrueerimiseks on võimalik kasutada KredExi toetust kuni 40% ulatuses.

 

Riik on võtnud eesmärgiks aastaks 2050 kõik Eesti kodud viia vähemalt C energiamärgisele vastavaks. Renoveerimismaratoni ellu viimiseks on loodud Euroopa Liidu teadusarendusprogramm LIFE IP BuildEST, mille käigus erinevad riiklikud asutused, ülikoolid, omavalitsused ja katusorganisatsioonid arendavad erinevaid lahendusi suuremahuliseks renoveerimiseks. 

 

Rohkem infot korterelamute rekonstrueerimise kohta ning ekspertide kontaktid: https://kredex.ee/et/kodudkorda

 

KredEx teenuste konsultant Saare maakonnas:

Hanna Saar

hanna@sasak.ee

Tel: 45 20 573/ 5393 3252

eas_yhevarviline_logo_sinine.jpg KYSK-Sisemin_logo_KodYhisk_toetuseks.jpg Logo_rahandusministeerium.jpg EL_Regionaalarengu_Fond_horisontaalne.jpg EL_Sotsiaalfond_horisontaalne_OIGE.jpg Maakondlikud arenduskeskused
web by Elixir