Eksperdi kaasamise programmi tulemused

Saare Arenduskeskus viis 2023. aasta jooksul läbi välise eksperdi kaasamise programmi, millest võttis osa 4 ekspordipotentsiaaliga ettevõtet. Programmi eesmärk oli toetada ettevõtete toote- ja teenuste arendust ning kestlikku ärimudelit. 

 

PROGRAMMI TULEMUSED:

 

BabyCool OÜ poolt valitud ekspert oli Toidu- ja Fermentatsiooni­tehnoloogia Arenduskeskuse AS. Nõustamisprojekti sisuks oli beebitoitude külmkuivatusmeetodi tehnoloogiline nõustamine ja külmkuivatustehnoloogia sobivuse katsetamine erinevate beebitoitude tootmiseks uute toodete arendamisel. Koostöös eksperdiga tehti 6 erineva toorainega kuumtöötlemise ja seejärel külmkuivatamise katsetusi. Selle tulemusel sai ettevõte sobiva tehnoloogilise plaani kuivkülmutatud püreepulbri tootmiseks.

BabyCool porgandipüree.jpg

 

Navicup OÜ poolt valitud ekspert oli Convertal OÜ. Nõustamisprojekti sisuks oli ettevõtte kodulehe SEO analüüs. Programmis osalemise tulemusena sai ettevõte kaardirakenduse teenuse digiturunduse strateegia uute klientide leidmiseks. Eksperdi kaasamise programmis osalemisest arenes edasi ekspordi pilootprojekt, mille tulemusena koostöös Saare Arenduskeskusega kaardistati potentsiaalsed kaardirakenduse kasutajad / turismiteenuste pakkujad Põhja-Soomes.

attachment-1.png

 

Öselwise OÜ poolt valitud ekspert oli AD Angels OÜ. Nõustamisprojekti sisuks oli erinevatest mahladest, mahe agaavisiirupist, veest ning õunasiidriäädikast valmistatud Switcheli mullijookide kujunduse kontseptsioon. Porgammis osalemise tulemusena valmisid Switcheli alumiiniumpurkidesse pakendatud uue mullijookide tooteseeria etikettide kujundused. Switcheli mullijook sai konkursi „Oma maitse 2023“ aasta lemmiku tiitli parima alkoholivaba külma joogi kategoorias. Lisaks saadi veel teinegi tunnustus – konkursil „Parim Talutoit 2023“ võitis parima alkoholivaba joogi tiitli Wösel passioni Shrub.

Wösel SWITCHEL.jpg

 

Perekond Piidivabrik MTÜ valitud ekspert oli Acento OÜ. Nõustamisprojekt sisaldas eksperdi poolt I Land Sound festivalitiimi ning jäätmetiimi juhtimist ja nõustamist, samuti kohapealset abistamist festivali ajal seoses jäätmekäitluse korraldamisega. Ekspert nõustas A Greener Future sertifikaadi taotlemiseks vajaliku dokumentatsiooni täitmist. Protsessi tulemusena pälvis I Land Sound festival soovitud rohesertifikaadi, seni ainsa muusikafestivalina Baltikumis. I Land Sound festivali rohetiim plaanib sõita järgmise aasta veebruaris Londonisse A Greener Future rahvusvahelisele GEI16 kestlike sündmuste konverentsile, eesmärgiga võtta vastu AGF sertifikaat ning saada uusi valdkonnaalaseid teadmisi. A Greener Future tegevjuht Claire O'Neill on õelnud, et I Land Soundi korraldajate ja meeskonna initsiatiiv ja innovatiivsus muudavad festivali tõeliselt silmapaistvaks. "Nad hoolivad sügavalt keskkonnast ja kohalikust kogukonnast ning seetõttu väärivad tunnustust kõigi oma positiivsete pingutuste eest. I Land Sound on tõeliselt ainulaadne ja inspireeriv kogemus," ütles O'Neill. 

ils.jpeg

 

Eksperdi kaasamise programmi toetati projektist „Piirkondlikud algatused tööhõive ja ettevõtlikkuse edendamiseks Saaremaal perioodil 2020-2023“, mida  rahastab Euroopa Regionaalarengu Fond.

Ole kursis oluliste uudistega,
liitu meililistiga!web by Elixir