ee gb

Messikülastused 2022

Saare Arenduskeskus koostöös Eesti Meretööstuse Liiduga korraldab 2022. aastal ettevõtjatele Marine Equipment Trade Show külastuse Amsterdamis

 

Messikülastusega eesmärgiks on tootearendus, uutele turgudele sisenemine, uued koostöösidemed. Innustame osalejaid otsima ja märkama võimalusi oma ekspordi kasvatamiseks. Loome ettevõtetele võimaluse viia end kurssi uute toodete ja tehnoloogiatega, millega tuleb konkureerida rahvusvahelisel turul. Messikülastustega luuakse eeldus eksporti toetava suhtlusvõrgustiku tekkimiseks Eesti ettevõtete seas ning luua võimalus Eesti ühisstendi väljapanekuks järgnevatel aastatel.

Messikülastustest võivad osa võtta kõik Eesti Äriregistrisse kantud äriühingud, kes vastavast messist kasu võiksid saada. Registreerunute hulgast valiku tegemisel on eelistatud ekspordipotentsiaaliga ettevõtted. Messikülastused on tasulised, osa kuludest katab messitoetus, mis läheb ettevõtte vähese tähtsusega riigiabi (VTA) arvestusse.

 

Registreerimine on avatud kuni 30. augustini 2022. 

Registreerumiseks tuleb täita online ankeet SIINhttps://bit.ly/metstrade2022 

Online vormi täitjatele saadetakse digiallkirjastamiseks eraldi osalusankeet. Messil osalemise tagab õigeaegne ettemaksearve tasumine. Osalemisankeedi allkirjastamisega kinnitate, et olete tutvunud ja nõustute reisitingimustega (leiate lehe lõpust).

 

Toimumiskoht: Amsterdam

Messikülastuse kuupäevad: 15. -17.11.2022

Valdkond: laevatööstuse, merevarustuse, materjalide, mereturismi ja süsteemide mess, mida korraldatakse juba aastast 1988. Tõeline merendusvaldkonna rahvusvaheline B2B mess.

Messi ametlik veebileht: https://www.metstrade.com/

Messil osalemise hind (kuni 50% kogumaksumusest, teise poole katab messitoetus):

·       409 EUR/majutus üheses toas (täishind 818 EUR)

·       302 EUR/majutus kaheses toas (täishind 604 EUR)

Omaosalus sisaldab: lend sihtkohta ja tagasi, transport lennujaama ja hotelli vahel saabudes, transport hotelli ja lennujaama vahel lahkudes, majutus.

Omaosalus ei sisalda: reisikindlustust, turismimaksu (tuleb tasuda otse hotelli, paar eurot öö eest), transporti hotelli ja messikeskuse vahel, messikülastusele registreerimist, muid kulutusi.

NB! Messile registreerumine on tasuta kuni 6.11.2022, mis tuleb teha igal osalejal iseseisvalt.  Soovituslik on teha reisi- ja tõrkekindlustus. Selle korraldab ja tasub samuti iga osaleja iseseisvalt.

Lõplik hind võib mõnevõrra muutuda, sõltudes osalejate lõplikust arvust. Esialgse grupi suuruseks on planeeritud kuni 15 osalejat.

 

Otselend mõlemas suunas, AirBaltic, sisaldab äraantavat pagasit 20kg:

·       15.11.22 Tallinn- Amsterdam 07.50 - 09.25

·       17.11.22 Amsterdam-Tallinn 10.20 - 13.40

 

Transport lennujaama ja hotelli vahel Amsterdamis:

·       Buss lennujaamast hotelli saabudes ja hotellist lennujaama lahkudes. Täpne ajakava pärast registreerimistähtaja lõppu.

·       Liikumine hotelli ja messikeskuse vahel omal käel.

 

Majutus:

Hotell NH Museum Quarter****

https://www.nh-hotels.com/hotel/nh-amsterdam-museum-quarter

Messikeskusest 1,9 km. 

 

Muud tegevused:

Teisel messikülastuse päeval, 16. novembril ajavahemikus kell 15.00-16.00, toimub kohtumine Amsterdam RAI meremesside korraldusmeeskonnaga. Kohtumise eesmärgiks on selgitada välja võimalused Eesti meretehnoloogia ettevõtete ühisstendi välja panemiseks Amsterdam METS messil 2023 või 2024 aastal. Kohtumisele on kutsutud ka Eesti saatkonna ja EAS esindajad.

 

Lisainfo:

Jaanus Pihelgas, jaanus@sasak.ee

 

REISITINGIMUSED:
 • Nimede muutmine, reisi tühistamine ja lisateenuste ostmine toimub lisatasu eest, vastavalt reisikorraldaja või vastava teenusepakkuja hinnakirjale.
 • Reisi tühistamise korral pärast registreerimistähtaja lõppu omaosalust ei tagastata.
 • Juhul kui messist loobumine/messireisi tühistamine või reisija andmete muutmine toimub pärast reisikorraldaja poolt määratud tühistustähtaega või kui jätate messireisile ilmumata, on osaleja kohustatud tasuma ka teise poole (50%) messireisi kogumaksumusest.
 • Maakondlike Arenduskeskuste poolt messikülastuste korraldamisele kulutatud summad loetakse vähese tähtsusega riigiabiks (VTA). Vastavalt määrusele 1407/2013 ei tohi ühele ettevõtjale ja kontsernile, millesse ettevõtja kuulub, antava vähese tähtsusega abi (VTA) kogusumma ettevõtte mis tahes kolme majandusaasta pikkuse ajavahemiku jooksul ületada 200 000 eurot. Rendi või tasu eest kaupu vedava maanteetranspordi valdkonnas tegutseva taotleja puhul ei ületa ettevõtte mis tahes kolme majandusaasta pikkuse ajavahemiku jooksul taotlejale eraldatud vähese tähtsusega abi kogusumma koos meetme raames taotletava toetusega 100 000 eurot. Lähemalt VTA-st. Kontrolli oma VTA jääki SIIN!
 • Kinnitate, et olete kursis komponentidega, mida reisipakett sisaldab (vastav info on messi kirjelduses).
 • Kinnitate, et olete teadlik iseseisvast messikülastuse registreerimise kohustusest (vastav info ja viide on messi kirjelduses).
 • Nõustute isikuandmete saatmisega teenusepakkujatele riiki või riikidesse, kus ei ole Isikuandmete Kaitse Üldmäärusega ega sellega võrdsustatud kaitset tagatud.
 • Nõustute isikuandmete töötlemisega, mis võib sisaldada muuhulgas ka edaspidiste pakkumiste saatmist.
 • Nõustute teabe saamisega inglise või muus võõrkeeles (hotellibroneeringud, lennuki pardakaardid, transfeeri voucherid, messikülastuse kinnitus vms.).
 • Kinnitate, et ostes reisiteenust teistele isikutele, omate neilt kõiki vajalikke õigusi ning olete vastutav info ja dokumentide edastamise ja andmete õigsuse eest.
 • Olete kursis soovitusega teha messireisi toimumise ajaks reisi- ja/või reisitõrkekindlustus omale sobiva teenusepakkuja juures isikliku lisakuluna.
 • Korraldajale jääb õigus reisplaanide muutmiseks. Messikülastus toimub piisava arvu huviliste olemasolul. Vastutav reisikorraldaja on AS Karol.
 

Messikülastused toimuvad Euroopa Regionaalarengu Fondi toel.

 

eas_yhevarviline_logo_sinine.jpg KYSK-Sisemin_logo_KodYhisk_toetuseks.jpg Logo_rahandusministeerium.jpg EL_Regionaalarengu_Fond_horisontaalne.jpg EL_Sotsiaalfond_horisontaalne_OIGE.jpg Maakondlikud arenduskeskused LEADER_logos_UUS2.png
web by Elixir